Zažijte dobrodružství na koni s figurkami Schleich - recenze a tipy pro sběratele!

Schleich Koně

Úvod do značky Schleich

Vítejte v našem úvodu do značky Schleich! Pokud jste fanouškem koní, určitě se setkali s figurkami této značky. Schleich je renomovaným výrobcem figurkových modelů, specializujícím se na realistické vyobrazení zvířat a fantasy světa. Jeho figurky jsou oblíbené mezi sběrateli i dětmi a jsou známy pro dokonalou kvalitu, detailnost a precizní provedení. V tomto článku se podíváme blíže na Schleich koně - jednu z nejpopulárnějších kategorií této značky.

Historie výroby figurkových koní

Historie výroby figurkových koní značky Schleich se datuje až do roku 1935, kdy začal zakladatel Friedrich Schleich vyrábět první hračky ze dřeva. V roce 1956 se sortiment rozšířil o plastové figurky zvířat a postupem času se firma specializovala právě na tyto produkty.

Koně jsou jednou z nejstarších a nejoblíbenějších kategorií figurek značky Schleich. První modely koní byly vyrobeny v 60. letech minulého století a od té doby se jejich design postupně vyvíjel a inovoval. Dnes nabízí Schleich širokou škálu detailně propracovaných modelů koní v různých velikostech, barvách a pozicích.

V roce 1990 se firma stala oficiálním partnerem Mezinárodního jezdeckého svazu (FEI) a začala produkovat speciální edice koní reprezentujících různé discipliny jako skok do výšky, dostihy, drezuru či westernové rodeo.

Dnes jsou figury koní značky Schleich oblíbené mezi sběrateli i dětmi, kteří si s nimi mohou hrát jako s autentickými modely reálných koně. Každá figura je pečlivě vytvořena s ohledem na přesnost detailů a z každého kusu čiší láska k těmto krásným zvířatům.

Rozmanitost kolekce Schleich koní

Kolekce Schleich koní je plná rozmanitosti a detailů, které oslní každého milovníka koní. Tato sbírka figurkách značky Schleich obsahuje širokou škálu druhů koní v různých pózách a barvách. Od elegantních arabských koní po statečné mustangy, tyto figurky jsou vyrobeny s precizností a úžasnými detaily, aby dokonale zachytili krásu těchto majestátních zvířat. Bez ohledu na to, zda máte sběratelskou vášeň nebo jen hledáte kvalitní hračku pro své dítě, kolekce Schleich koní je neuvěřitelným zdrojem inspirace a krásy pro všechny milovníky těchto okouzlujících tvorů.

Kvalita a detaily figurkových koní Schleich

Při hledání kvalitních figurkových koní rozhodně nelze opomenout značku Schleich. Tito výrobci jsou známí svými precizními detaily a dokonalou kvalitou, která jim dodává realističnost a autentičnost. Každý kůň je vytvořen s největší pečlivostí a zohledněním každého detailu, což umožňuje tuto sběratelskou verzi využít jako dekoraci, tréninkový nástroj pro jezdce či pro hraní se zapálením do života na ranči. Schleich koně nabízejí širokou škálu možností, jak si užít krásného vyvedení i přinést si trochu radosti a více realismu do každodennosti.

Výhody a nevýhody sbírání Schleich koní

Sbírání Schleich koní může být zábavné a naplňující hobby, ale jako u každého sběratelství existují jak výhody, tak i nevýhody.

Výhody:

- Schleich koně jsou vyrobeny s velkou pozorností k detailům a přesnosti, což z nich dělá realistické a krásné figurky.

- Sbírání Schleich koní může být vynikajícím zdrojem relaxace a odpočinku po náročném dni.

- Tyto figurky jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, což znamená, že jsou trvanlivé a odolné proti běžnému opotřebení.

- Schleich koně jsou vhodní pro jak větší děti, tak i dospělé sběratele.

Nevýhody:

- Schleich koně mohou být relativně dražší než jiné hračky. Pokud se jedná o sběratelskou edici nebo limitovanou sérii, cena může být ještě více nafouknutá.

- Pokud se rozhodnete koupit celou řadu figur Schleich koní, může to stát nemalé peníze. To může být obtížné pro lidi s menším rozpočtem.

- Problém s prostorovými možnostmi může nastat, pokud nashromáždíte velké množství figur. Potřebujete dostatek místa k uložení a exponování svých sbírek.

- Sběratelství Schleich koní může někdy být velmi závislostivé a lidé mohou trávit příliš mnoho času hledáním nových a vzácných modelů.

Celkově lze říci, že sběratelství Schleich koní má své výhody i nevýhody. Záleží na vašich preferencích, jak se rozhodnete. Pokud jste milovník detailních figur s vysokou kvalitou zpracování, pak jsou Schleich koně určitě pro vás tou správnou volbou.

Jak začít sbírat Schleich koně

Pokud se vám líbí figurky koní značky Schleich a chcete začít s jejich sběratelstvím, nebojte se, není to složité. Nejdůležitější je mít pevnou představu o tom, jakým směrem se vaše sbírka bude ubírat. Zvažte například, zdali budete sbírat pouze koně jedné rasy či barvy, nebo zda si pořídíte celou kolekci různých druhů.

Poté si můžete začít vybírat jednotlivé figurky podle vašeho vkusu a preference. Tipem pro začátek mohou být klasické plemena jako jsou Arabský kůň nebo Mustang, ale podobně jako u každého jiného hobby hledání speciálních edic a novinek je rovněž součástí sběratelského procesu.

Dobrá zpráva je, že Schleich produkuje figurky vysoké kvality a realistických detailů, což z nich činí oblíbený doplněk pro dospělé i děti. Krom toho jsou tyto modely vhodné také pro hraní a tvorbu scénářů - tedy ideálním společníkem nejen pro sběratele.

V neposlední řadě byste neměli zapomenout na správnou péči o vaši sbírku, pokud chcete uchovat její hodnotu a zachovat vysokou kvalitu figur. Dbejte na pravidelné čištění a ochranu před poškozením.

Tak co, jdete do toho? Vaše sbírka Schleich koní se teprve začíná!

Kde a jak nakupovat Schleich koně

Nakupování Schleich koní je snadné a příjemné a nabízí se několik možností, kde je můžete zakoupit. Pokud hledáte kamenný obchod, ve kterém najdete široký sortiment Schleich koní, určitě stojí za návštěvu specializovaného hračkářství s velkým výběrem této značky. Mezi nejznámější prodejce patří Albi nebo Draculuv hraci salon.

V případě, že preferujete online nakupování, máte také řadu možností. Na internetu nabízejícím široký sortiment této značky jsou např. eshopy s hračkami jako Mall.cz nebo Rohlík.cz ale i specializované e-shopy jako schleich-shop.cz.

Když se rozhodnete pro nákup online, budete si moci vybrat ze širokého sortimentu figurin koni různých druhů a barev. Všechny produkty jsou detailně popsány a fotografiemi doplněny takže si bez problémů vyberete ty správné koně do vaší sbírky.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu nakupování Schleich koní, určitě si přijdete na své a dokonale doplnite vaši sbirku těmito krásnými figurkami.

Jak správně uchovávat a čistit Schleich koně

Pokud máte doma figurky koní značky Schleich, určitě se chcete postarat o to, aby vám vydržely co nejdéle a zůstaly stále krásné. Proto jsou správné techniky uchování a čištění velmi důležité. Jak na to?

Uchovávání:

1. Pokud máte figurky umístěny na poličce, dejte pozor na jejich umístění – ideální je mít je oddělené od sebe (například pomocí knih), aby nedocházelo ke kontaktu s jinými předměty.

2. Pokud figurky nekladete na polici, ale uskladňujete je například v krabici, opatrně je poskládejte tak, aby nedocházelo k tření mezi jednotlivými figurkami.

Čištění:

1. Před čištěním si připravte misku s mírně teplou vodou a mýdlem na nádobí.

2. Figurku postupně namočte do vody a jemným pohybem ji otřete hadříkem nebo malým kartáčkem.

3. Poté figuru opláchněte pod tekoucí vodou a osušte měkkým hadrem.

4. Pokud má figura spoustu detailů nebo se do ní dostala špína, kterou nelze odstranit vodou, použijte kartáček s měkkými štětinami a jemně ji otřete (neusilujte o silné tření, abyste figurku nepoškodili).

5. Pokud chcete figury dezinfikovat, naneste na ně tenkou vrstvu bílého octa smíchaného s vodou (poměr 1:1), počkejte chvíli a poté je utřete vlhkým hadříkem.

Sledováním těchto jednoduchých kroků můžete zachovat krásu svých Schleich koní a užít si jejich detailní zpracování po dlouhou dobu.

Závěr a doporučení pro sběratele Schleich koní.

Závěr a doporučení pro sběratele Schleich koní

Po celou dobu své existence se značka Schleich proslavila výrobou perfektně zpracovaných figurkových koní. Tyto kousky jsou žádané nejen mezi dětmi, ale i mezi sběrateli po celém světě.

Pokud jste jeden z těchto vášnivých sběratelů, rádi bychom vám poskytli několik důležitých doporučení, které by mohly pomoci zlepšit vaší sbírku:

1. Prvním krokem je začít s nakupováním figurkových koní, které máte skutečný zájem shromáždit. Mnoho sběratelů se nechá unést myšlenkou na kompletnost určité série a nakoupí si kousky, o kterých nemají příliš velký zájem. Naopak, méně figurinek, ale těch dokonale vybraných může být cenný poklad.

2. Druhým tipem je sledovat novinky a limitované edice. Ty jsou náchylné ke zvyšování své hodnoty v průběhu času.

3. Třetím doporučením je starat se o svoji sbírku koní Schleich tak, aby si zachovala co nejvyšší hodnotu. Udržujte své figurky v čistotě a bez poškození.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou zlepšit vaši sbírku Schleich koní a přinutí vás hledat další skvosty k doplnění vaší kolekce.

Publikováno: 08. 05. 2023

Kategorie: hračky

Autor: Adriana Šimková

Tagy: schleich koně | figurky koní značky schleich